user_mobilelogo

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Viac informácií nájdete tu.

Rozumiem

Baliaca linka s priemyselným robotom určeným na paletizáciu výrobkov sa stáva vo výrobe samozrejmosťou.

Baliaca linka, ktorú Vám v nasledovných riadkoch predstavíme je niečím výnimočná. Rozlíšenie o aký typ výrobku sa jedná zabezpečuje kamera, ktorá je umiestnená priamo na ramene robota. Každý výrobok je rozpoznaný kamerou. Robot následne zvolí príslušný ukladací plán, ktorý je predom naprogramovaný.

Začiatok baliacej linky tvoria viaceré dopravníky a dopravníkové linky, ktoré sa spájajú do jednej, tvorenej valčekovými dopravníkmi. Pomocou oblúkových dopravníkov sú krabice privádzané k zalepovaciemu zariadeniu. Po uzavretí a zalepení krabíc nasleduje samotný proces paletizácie robotmi ABB na dvoch samostatných pojazdoch.

Robotizované pracoviská.

Dvojica robotov je vybavená vákuovým chápadlom s dvojicou prísaviek typu UNIGRIPPER. Univerzálnosť chápadla umožňuje využívať baliacu linku na široký rozsah paletizovaných výrobkov. Výrobky sú privážané k robotom po dvoch tratiach, prípadne môžu byť k robotom navezené palety s výrobkami zo zásoby, ktoré predstavujú ďalšie dva vstupné body pre každého z robotov.

Pri oboch pojazdoch sú umiestnené dva páry valčekových dopravníkov a zásobník prázdnych EURO paliet. Tieto dopravníky plnia funkciu vyrovnávacieho zásobníka. Robot na nich môže ukladať výrobky určené do zásoby.

Koniec baliacej linky tvorí séria dopravníkov s modulárnymi pásmi, medzi ktorými je vložené páskovacie a ovinovacie zariadenie. Palety dovezené na koniec linky odoberá obsluha s vysokozdvižným vozíkom. Dopravníky, z ktorých môže obsluha odvážať alebo navážať palety s výrobkami sú vybavené ochrannou zábranou.

Pracovný priestor priemyselných robotov na pojazdoch chráni pred neúmyselným vstupom obsluhy ochranné oplotenie. Na výstupoch paliet z pracovného priestoru robotov je umiestnená ochranná optická bariéra.

Prečo investovať do robotizovaného pracoviska?

Flexibilita robotizovaných pracovísk je riešením pre rozsiahle spektrum priemyselnej výroby. Roboty sú vhodné všade tam, kde sa vyžaduje neustále opakovanie jednotvárnej alebo ťažkej činnosti. Všade, kde je pre človeka nepriaznivé prostredie, v drsných podmienkach, pri manipulácii s ťažkými bremenami, alebo v procesoch vyžadujúcich úplnú presnosť.

Okrem toho, že Vás robot odbremení od namáhavej činnosti, použitie priemyselných robotov ponúka celý rad osvedčených výhod ako:

  • Zníženie prevádzkových nákladov
  • Zvýšenie produkcie
  • Zlepšenie kvality výrobkov
  • Zvýšenie výrobnej flexibility
  • Zlepšenie kvality práce zamestnancov
  • Úspora priestoru vo výrobných halách

Ako vidíte prínos je obrovský. Z nášho pohľadu Vám vieme poskytnúť riešenia presne podľa Vašich potrieb. V prípade, ak chcete zlepšiť výrobné procesy vo Vašej prevádzke budeme radi ak Vám budeme môcť  navrhnúť vhodné riešenie.